#1 2010-01-02 13:18:37

Konozu

http://i30.tinypic.com/2ptz880_th.png

Zarejestrowany: 2009-12-31
Posty: 186
Punktów :   

[PBF] Tabela pogodowa

Witam. W tym toturialu dowiecie się krok po kroku jak zrobić tabelę pogodową dla swojego pbf-a.

Efekt końcowy.


Tabela pogodowa jest używana w wielu pbf-ach. Jest to tabela w której najczęściej są wyświetlane informacje takie jak pogoda, temperatura, wydarzenia. Na tej stronie znajdziecie skrypt dzięki któremu na naszym pbf-ie każdego dnia będzie inna pogoda i temperatura

1.Na początku trzeba stworzyć samą tabelę tak więc zaczynamy nasz kod:

Kod:

<table border="x"

Gdzie X to szerokość ramki. Ja w swojej tabeli wpisałem 3.

2. Zaczęliśmy naszą tabelę, teraz trzeba utworzyć pierwszy wiersz. Robimy to tym kodem:

Kod:

<tr> <td>XXX</td> <td>YYY</td>

Zamiast XXX wpisujemy tekst który ma się pojawić w pierwszym wierszu i pierwszej kolumnie. Np. pogoda.

YYY odpowiada za wyświetlaną pogodę. By pogoda każdego dnia była inna użyjemy tego skryptu lub tego:

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ja osobiście użyłem tego 2. (W drugim skrypcie odrazu macie podane pogody.)

Kopiujemy go i wklejamy w miejsce YYY. Dodajemy różne opisy pogody lub korzystamy z 2 skryptu gdzie mamy gotowca.

Mamy już pierwszy wiersz. Teraz tworzymy drugi z temperaturą.

Robimy to w ten sam sposób co 1. Zamiast XXX wpisujemy temperatura, a zamiast YYY używamy skryptu 1 wpisując różne temperatury lub drugiego gotowca:

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Pamiętajcie, że pogoda musi być dostosowana do temperatury. Tak więc jeżeli w środę ma się wyświetlić pogoda: Mamy silne opady śniegu.

To temperatura powinna być np. -12 stopni.

Teraz został nam ostatni wiersz: Wydarzenia.

Znów robimy to samo co w pierwszym.

Zamiast XXX wpisujemy wydarzenia, a zamiast YYY brak. Jeżeli na naszym pbf jest jakieś nowe wydarzenie, wtedy musimy to ręcznie zmienić wpisując zamiast YYY (brak) np. Wataha trolli atakuje miasto! Ratuj się kto może!

Kończymy naszą tabelę tagiem zamykającym:

Kod:

</table>

I uzyskujemy efekt taki jak w linku na górze. Koniec. Proszę o oceny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmorze bałtyckie ngelf scripts klej do luster